• Sukces Marceliny

• II miejsce w BRD

• Sukces Pawła Uczeń naszej szkoły Paweł Wakuluk znalazł się w gronie 511 uczniów z województwa lubelskiego, którzy otrzymali listy gratulacyjne od marszałka Jarosława Stawiarskiego. Został stypendystą w programie „Lubelskie wspiera uzdolnionych”. Paweł  będzie otrzymywał wsparcie w wysokości 390 zł miesięcznie (przez dziesięć miesięcy) za dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych lub matematyki. Uroczystość wręczenia odbyła się w dniu 11 grudnia 2018 r. w Centrum Spotkania Kultur  w Lublinie.

• Nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości. Jednym z przedsięwzięć, w których uczestniczyliśmy było włączenie się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy. Byliśmy jedną z ponad 24 tys. szkół w kraju.

Od 15 marca 2018 roku do 15 listopada 2018 Szkoła Podstawowa im .Orła Białego w Kobylanach uczestniczyła  w  Projekcie „Szkoła Młodych Patriotów”, którego organizatorem było Studium Prawa Europejskiego z siedzibą w Warszawie. Celem projektu było uświadomienie młodym ludziom, na czym polega współczesny i odpowiedzialny patriotyzm.

Rezultatem naszych działań było otrzymanie certyfikatu.

W ramach obchodów  „Roku dla Niepodległej”  wzięliśmy udział w VI Dyktandzie Niepodległościowym  „Po polsku o historii".  Konkurs składał się z dwóch etapów. Dwie uczennice z naszej szkoły Weronika Kowaluk i Jolanta Filipiuk zakwalifikowały się do dyktanda finałowego, które odbyło się 7 listopada 2018 r. w Lublinie. Weronika znalazła się w gronie 20 najlepszych uczniów naszego województwa w kategorii gimnazja, a Jola dostała wyróżnienie w kategorii uczniów kl. VII i VIII szkoły podstawowej.

Dziewczętom gratulujemy.

Pierwszy raz nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Moda na odblaski”. Drużyna składająca się z przedstawicieli z różnych klas reprezentowała szkołę w dniu 23 listopada w Ciciborze Dużym podczas  finału  powiatowego  konkursu „Moda na odblaski”. Uczestniczyły w nim 23 drużyny z naszego powiatu. Niestety tym razem nie udało się nam przejść do kolejnego etapu.

We wtorek 18 listopada w MOK w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się Gala Kultury Powiatu Bialskiego połączona z podsumowaniem Roku Niepodległości w powiecie bialskim. Za włączenie się szkoły w działania związane z uczczeniem Roku dla Niepodległej otrzymaliśmy dyplomy.

We wtorek 18 listopada w MOK w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się Gala Kultury Powiatu Bialskiego połączona z podsumowaniem Roku Niepodległości w powiecie bialskim podczas której uczennica klasy VII Sandra Jaszczuk otrzymała dyplom za zajęcie I miejsca w  konkursie na kartkę urodzinową „Sto lat dla Niepodległej” pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Sandrze gratulujemy!

Od kilku już lat uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą w konkursach związanych z tradycją Świąt Bożego Narodzenia, w tym roku również nie zabrakło chętnych i spora grupa reprezentowała szkołę podczas XIX przeglądu  „Już gwiazdeczka się kolebie” w Szkole Podstawowej nr 2 w Terespolu. Przegląd skierowany był do  uczniów  szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Terespol, odbył się 19 grudnia 2018 roku. I tym roku  talent i pomysłowość naszych uczniów zostały docenione i zdobyliśmy nagrody:

Grupy obrzędowe klas I-III:

II miejsce zajęli uczniowie klasy III przygotowywani przez panie: Ewę Trochimiuk i Joannę Weres przedstawiając jasełka pt: „Szopka Polonijna”.

Grupy obrzędowe klas IV-VI:

II miejsce zajęli uczniowie klasy IV przygotowywani przez panią  Ewę Zając za jasełka „Anioł Gabriel nie chce zwiastować”.

Soliści śpiewający kolędy i pastorałki, kl. I-III:

II miejsce zajęła  Martyna Nikoniuk uczennica klasy II  za wykonanie kolędy „ Hej, w dzień narodzenia”

Soliści śpiewający kolędy i pastorałki, kl. IV-VI:

I miejsce zajęła uczennica klasy IV Zuzanna Sokólska za wykonanie kolędy

Szopki betlejemskie

I miejsce zajęła Martyna Czuchraj uczennica klasy I, która okazała się w tej kategorii bezkonkurencyjna.

• Filtr

• Rok szkolny