• KONCERT ZESPOŁU „ ORKIESTRA DNI NASZYCH”

          • W dniu 01 lutego do naszej szkoły zawitali członkowie zespołu „Orkiestra Dni Naszych”. W tym dniu zaprezentowali dwa koncerty profilaktyczne skierowane do  uczniów z klas 0 -V –„Piosenki Ekodzieci” i VI-VIII,  gimnazjum pt. „Bunt okresu dojrzewania- jak przeżyć?”.

            Artyści łatwo nawiązali kontakt z publicznością, prowadzący Jurek Kobyliński opowiadał młodzieży o różnych sytuacjach z życia własnego i swoich przyjaciół, przestrzegał przed niewłaściwym zachowaniem, agresją słowną, wulgarnymi odzywkami, stawianiu  na swoim, aż do bardziej drastycznych zachowań jakimi są: pierwsze inicjacje seksualne, późne powroty do domu, próbowanie różnych używek typu: papierosy, narkotyki, alkohol. Młody człowiek jest bardzo podatny na wpływy rówieśników, wzorce propagowane w mediach, brutalne gry komputerowe. Za wszelką cenę chce  zaimponować innym i wzbudzić  respekt wśród kolegów. Często gubi się we współczesnym świecie, popełnia błędy. Tematyka była niełatwa, dlatego muzycy często śpiewali piosenki, zarówno własne kompozycje, jak i znane utwory muzyki światowej, między innymi  „Yesterday” zespołu The Beatles. Mówili, że młody człowiek w swoim życiu powinien mieć pasje i hobby, uprawiać sport i nie mieć czasu na nudę.

            Drugi koncert skierowany był do dzieci młodszych. Zarówno prowadzący jak i dzieci świetnie bawili się. Sprawy ekologii są znane już najmłodszym, dzieci wiedzą, że należy segregować śmieci, wiedzą o smogu. Uczniowie chętnie słuchali i angażowali się podczas występów- głośno odpowiadali, razem śpiewali. Poruszane były też problemy prawidłowego odżywiania, szczególnie jedzenia owoców i warzyw, w których występują magiczne składniki, jakimi są witaminy. Najlepiej odzwierciedlała to piosenka „Witaminowy blues”. Na koniec wszystkie dzieci przyznały, że mądre dzieci dbają o zdrowie, jedzą owoce i warzywa oraz segregują śmieci.

          • PEJZAŻE MUZYKI POLSKIEJ W 100. ROCZNICĘ NIEPODLEGŁOŚCI

          • Zespół Muzyczny „Limbos” gości w naszej szkole przynajmniej raz w roku. Zawsze jest to wspaniała lekcja muzyki na żywo. Tym razem odbył się 23 stycznia 2019 r.

            Koncert jak zwykle w bardzo interesujący i elegancki sposób prowadził pan Wiesław Miadziółko.

            Program podzielony był na dwie części. W pierwszej części muzycy zaprezentowali utwory w wersji instrumentalnej. Usłyszeliśmy między innymi : marsz „Warszawianka”, „Mazurek F-dur” F. Chopina, „Polonez” z filmu pt. „Pan Tadeusz”, „Już nie zapomnisz mnie” z filmu pt. „Zapomniana Melodia”, „Czarne chmury” – muzykę filmową. Potem wiązankę tradycyjnych melodii polskich z repertuaru zespołów pieśni i tańca: Mazowsze: „Kukułeczka kuka”, „Ej przeleciał ptaszek”, „Łowiczanka jestem” oraz  Śląsk: „Gdybym to ja miała”, „Karlik”, „Karolinka”.

            W drugiej części, gdy na scenie pojawił się wokalista pan Leszek Kowalik, mogliśmy wysłuchać znane polskie pieśni żołnierskie: „My pierwsza brygada”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Ułani, ułani malowane dzieci”, „Niepodległa niepokorna”.

            Opis: Podobny obraz Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w czasie trwania koncertu, klaskali, śpiewali,  kołysali  się w rytm muzyki.

            Na zakończenie, jak zwykle były gromkie brawa, aby podziękować artystom.

          • Ostrzeżenie przed hazardem

          • W dniu 10.01.2019 roku  uczniowie klas VI-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum mieli spotkanie z grupą funkcjonariuszy Służby Celnej  dotyczące hazardu  w ramach kampanii "Nie daj się uzależnić od hazardu". Celem spotkania było uświadomienie młodzieży zagrożeń związanych z uzależnieniem od hazardu.

            Funkcjonariusze zwrócili uwagę na gry na automatach oraz gry on-line, które wydają się błahą rozrywką, jednej strony przyjemną i pozwalającą na oderwanie się od rzeczywistości, a z drugiej prowadzą do uzależnień.

            Przedstawili uczniom prezentacje dotyczące problemu