• EWAKUACJA

• Szkoły muszą zorganizować trening ewakuacyjny, którego celem jest przygotowanie uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły do sprawnego działania i szybkiego, bezpiecznego opuszczenia budynku szkoły w razie zagrożenia. Podczas treningu wszyscy powinni wiedzieć co mają robić - muszą znać swoje obowiązki, zasady postępowania, współpracować ze sobą. Dyrektor zapoznaje wszystkich członków społeczności szkolnej z procedurą przeprowadzania treningu i zasadami postępowania w trakcie jego trwania. Dlatego w dniu 10 września 2019 roku taki trening odbył się w naszej szkole. Po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym jest boisko szkolne. Na boisku nauczyciele złożyli meldunek prowadzącej ewakuację  Pani Dyrektor Bożenie Konieczka. Okazało się, że wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę. W akcji brali udział: Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz  pracownicy administracji i obsługi.
            Po przeprowadzonej kontroli budynku informacja o stanie ewakuacji przekazana została Dyrektorowi szkoły, który odwołał alarm i uczniowie wrócili na lekcje. Próbna ewakuacja została przeprowadzona przy udziale strażaków z Jednostki  Ratowniczo-Gaśniczej z Małaszewicz.

• BEZPIECZEŃSTWO NAJWAŻNIEJSZE

• W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów Pani Dyrektor na pogadankę z uczniami zaprosiła Pana Dzielnicowego  z Komisariatu Policji w Terespolu.

Pan młodszy aspirant Janusz Drygulski spotkał się z uczniami w dwóch grupach, żeby odpowiednio do grupy wiekowej zróżnicować tematykę pogadanki.

Policjant w każdej grupie poruszył tematykę bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły oraz właściwym zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Omówił  korzyści wynikające z noszenia odblasków oraz wytłumaczył, jak należy zachować się, gdy zaczepia nas obca osoba.

W starszej grupie dużo uwagi   zwrócono na temat bezpiecznej jazdy rowerem, gdyż wielu uczniów takim środkiem lokomocji przyjeżdża do szkoły.

Podobny obrazPrzypomniano o  numerach  alarmowych,  znaczeniu niektórych  znaków drogowych  i o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa.

Spotkania  profilaktyczne z przedstawicielami policji  dotyczące bezpieczeństwa są regularnie prowadzone w szkole.

• POKAZY DANCE FUN

• Instruktorzy ze szkółki  Dance & Fun na początku roku  szkolnego  zapraszają wszystkie dzieci do udziału w zajęciach organizowanych przez  nich. Zajęcia trwają przez cały czas trwania nauki.

Dance & Fun to dziecięca szkółka tańca i zabawy, stworzona przez absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Na podstawie zdobytej wiedzy i wieloletniego doświadczenia w pracy z dziećmi stworzyli autorski program oparty głównie na nauce tańca, gier

i zabaw ściśle powiązanych z muzyką. Jak sami mówią „Nasza szkółka wyróżnia się pomysłowością, innowacyjnością i w pełni wykorzystanym czasem na nauce nowych form tanecznych”.

Współpraca z naszą szkołą trwa już 3 lata, chętnych dzieci nie brakuje  i zawsze na zajęciach spotkać można sporą grupę roztańczonych i rozbawionych dzieciaków, gdyż na zajęcia mogą uczęszczać dzieci przedszkolne i z klas I-III.

Program zajęć dostosowany jest do wieku i możliwości uczestników.

Znalezione obrazy dla zapytania gify taniec Dzięki takim zajęciom dzieci doskonalą swoją koordynację ruchową. Ruch (podskoki, skłony, obroty, wspinanie na palce itp.) stymuluje w mózgu malucha produkcję hormonów szczęścia, czyli endorfin. W konsekwencji wysiłek fizyczny działa na niego odprężająco, redukując stres i napięcie.
            Ruch wpływa także korzystnie na rozwój intelektualny, pobudza do jednoczesnej pracy obie półkule mózgu.

Bardzo ważnym elementem uczestniczenia w grupie tanecznej są pokazy umiejętności przed widownią, czyli radzenie sobie ze stresem tremą.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

• Co my wiemy, to tylko kropelka.

Czego nie wiemy, to cały ocean.”

Isaac Newton

Nadszedł wrzesień, a wraz z nim, po wakacyjnym wypoczynku uczniowie powrócili do szkoły, aby spotkać się nauczycielami i rówieśnikami. Początek roku szkolnego przypadł na poniedziałek 2 września.

Po uroczystej Mszy Świętej odprawionej przez księdza proboszcza Zbigniewa Rozmysła i udzieleniu błogosławieństwa, wszyscy udali się do szkoły, gdzie miały miejsce dalsze uroczystości.

O godzinie 9 00 na sali gimnastycznej serdecznie powitała wszystkich Pani Dyrektor Bożena Konieczka. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, minutą ciszy uczczono 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Następnie Pani Dyrektor przedstawiła główne kierunki polityki oświatowej w nowym roku szkolnym. Serdeczne słowa powitania skierowała do pierwszoklasistów i ich rodziców. Przedstawiła wychowawców poszczególnych klas  i życzyła, aby czas spędzony w szkole był pełen uśmiechów, zadowolenia ze zdobywania wiedzy,  ale przede wszystkim radosny,  pełen optymizmu i wiary w siebie.

Po wyprowadzeniu sztandaru uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami i  koleżankami.

W tym roku szkolnym do naszej placówki będzie uczęszczało 268 uczniów, z tego:

-73 przedszkolaków

-195 uczniów klas I-VIII szkoły podstawowej

Opiekę nad nimi  będzie sprawowało 38 nauczycieli i wychowawców oraz  6 osób  obsługi.

A więc do pracy, przed nami  181 dni nauki i znów wakacje.