• BOŻE NARODZENIE

• Jak w ubiegłych latach, tak również i w tym roku nie zabrakło w naszej szkole atrakcji związanymi ze świętami Bożego Narodzenia.  Cała szkoła wewnątrz i na zewnątrz przystrojona została w kolorowe światełka i różne ozdoby choinkowe.

W dniu 19 grudnia nauczyciele, rodzice i uczniowie klas przedszkolnych i I-III  przygotowały świąteczny kiermasz, na którym były tłumy kupujących.

Pani Ewa Zając ze swoim teatrem „Magia słów” przedstawiła spektakl  „Wigilii czar” wprowadzający nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia, mówiący o najważniejszych obrzędach i zwyczajach  świątecznych. Całości dopełniły kolędy przygotowane i zaśpiewane  przez chór szkolny , któremu towarzyszył zespół instrumentalny. Nad  przygotowaniem muzycznym czuwał Pan Andrzej Maziejuk.

• VIRTUAL QUEST

• W  dniach 12 i 13 grudnia 2019 w naszej szkole  pierwszy  raz odbył się pokaz filmów w rzeczywistości 3D w technologii VR.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez Virtual Quest z  Lublin. Uczniowie mogli przenieść się w niedostępne miejsca na Ziemi i w Kosmosie. Do wyboru były trzy filmy, w zależności od klasy  i wyboru dzieci:

1. Kosmos (Space quest) –  Dzieci mogły poznać  budowę Kosmosu i
              w przystępny sposób przyswoić informacje na temat obiektów znajdujących się tam.
            2. Dinozaury (Dino quest) –  to podróż do odległej epoki , widz ma możliwość zobaczenia z bliska najbardziej znanych gatunków dinozaurów i zdobycia wiadomości na temat wymarłych zwierząt.
            3. Świat podwodny ( Sea Quest) – to podróż niezwykła. Pozwala spotkanie ze zwierzętami żyjącymi w morzach i oceanach.

Zajęcia bardzo podobały się uczniom młodszym, ale też i uczniowie ze starszych klas nie kryli zachwytu nad takim przekazem.