• MIŁY GEST

• W dniu 24 września Grono Pedagogiczne z Kobylan spotkała miła niespodzianka. Mama jednej z uczennic, która skończyła edukacje w naszej szkole w ramach podziękowania przyniosła wspaniały tort.

Bardzo dziękujemy za tak miły gest.

• ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

• Wszyscy  z utęsknieniem czekali na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021.

Przewidywania były różne, a wszystko zależało od rozwoju epidemii. Długo nie wiedzieliśmy, jak będą funkcjonować szkoły w nowej rzeczywistości. Pan Minister wydał w końcu decyzje po rekomendacji PIS, że szkoły będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego. No i zaczęło się ustawianie ławek, usuwanie zbędnych rzeczy, dezynfekcja sal i innych pomieszczeń szkoły. W końcu szkoła była gotowa na przyjęcie uczniów. Jeszcze wcześniej Pani dyrektor opracowała procedury sanitarne i plan lekcji tak, aby uczniowie z poszczególnych klas nie mieli kontaktu ze sobą.

01 września o godzinie 8 00  ksiądz proboszcz Zbigniew Rozmysł odprawił uroczystą mszę świętą z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, a potem były uroczystości w szkole.

Znowu wszystko wyglądało inaczej niż zwykle. Nie było spotkania wszystkich uczniów , rodzice nawet pierwszaków nie mogli wejść do budynku szkoły.

Nie było, jak to zwykle bywa, spotkania wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców na sali gimnastycznej  z Panią Dyrektor. Były natomiast spotkania uczniów z wychowawcami w klasach lekcyjnych. Po przekazaniu przez wychowawców najważniejszych informacji dotyczących funkcjonowania szkoły w dobie pandemii, sposobie zachowania na korytarzach i w klasach, uczniowie rozeszli się do domów.