• Podsumowanie I semestru roku szkolnego 2020/2021.

• Wszyscy czekają za zakończenie pandemii i powrót dzieci do szkoły. Niestety w chwili obecnej jest to jeszcze niemożliwe. Uczniowie klas IV-VIII od dnia 26 października 2020 roku przeszły na nauczanie zdalne i nie wiadomo, kiedy wrócą do nauczania stacjonarnego. Klasy I - III  przeszły na nauczanie zdalne od 29 listopada 2020 roku i wróciły do nauczania stacjonarnego 18 stycznia 2021 roku. Szkoła pracuje w reżimie sanitarnym, jest zakaz zgromadzeń, dlatego nie było apelu podsumowującego osiągnięcia uczniów w tym semestrze. Takiego podsumowania dokonali wychowawcy na forum klasy i przekazali informację na zebraniach z rodzicami.

W półroczu roku szkolnego 2020/2021 do Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kobylanach uczęszczało 175 uczniów oraz 83 dzieci do oddziałów przedszkolnych. Razem 258 dzieci.

Wychowawcy w swoich zespołach wyróżnili następujących przedszkolaków i uczniów za bardzo dobre wyniki w nauce i zachowanie.

W grupie 3-latków Pani Renata wyróżniła 3 przedszkolaków.

W grupie 4-latków Pani Anna wyróżniła 3 przedszkolaków.

W grupie 5-latków Pani Agnieszka wyróżniła 5 przedszkolaków.

W grupie 6 -latków Pani Anna wyróżniła4  przedszkolaków

W klasie I– wychowawczyni Pani Wiesława wyróżniła 4 uczniów.

W klasie II– wychowawczyni Pani Stanisława wyróżniła 5 uczniów.

W klasie II b – wychowawczyni Pani Ewa wyróżniła 6 uczniów.

W klasie III – wychowawczyni Pani Jolanta wyróżniła 1 ucznia.

W klasie  IV – wychowawczyni Pani Bożena  wyróżniła 8 uczniów.

W klasie V – wychowawczyni Pani Elżbieta wyróżniła 3uczniów.

W klasie  VI – wychowawczyni Pani Agnieszka wyróżniła 3uczniów.

W klasie VII b – wychowawczyni Pani Elżbieta wyróżniła 2 uczniów.

Najwyższą średnią w szkole uzyskała uczennica klasy IV i wynosiła ona 5,08

Najwytrwalsi uczniowie, którzy nie opuścili ani jednego dnia nauki ze 100% frekwencją, w całej szkole było 10 takich  uczniów.

Wszystkim uczniom  i  przedszkolakom  gratulujemy i życzymy jeszcze większego zapału do zdobywania wiedzy.

• Nasi uczniowie kolejny raz grali w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

• Drużyna harcerska prowadzona przez Pana Rafała Barszczewskiego kolejny raz grała z Jurkiem Owsiakiem w jego „Orkiestrze”. To już 29 finał, w tym roku pod hasłem „Finał z głową”, zbiórka dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy na zakup takich sprzętów jak m.in.:

• zestawy endoskopów laryngologicznych
            • endoskopy giętkie
            • zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych
            • egzoskopy
            • lasery diodowe
            • nawigacje optyczne otolaryngologiczne
            • koblatory do operacji migdałków
            • aparaty USG i RTG
            • kardiomonitory
            • lampy czołowe
            • lampy operacyjne
            • polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego

Pomimo pandemii i  mroźnego dnia wolontariuszki dzielnie zbierały potrzebne fundusze. Miejscem kwesty w niedzielne przedpołudnie  były Kobylany i Małaszewicze. Ludzie chętnie wrzucali datki do puszek wolontariuszy.Bardzo dziękujemy za każde miłe słowo, gest, każdą złotówkę wrzuconą do skarbonki.