• „WIOSNA W OBIEKTYWIE”

• Konkurs fotograficzny „Wiosna w obiektywie” relizowany był w miesiącu maju z okazji Dnia  Bibliotekarza i Bibliotek przypadającego w dniu 8 maja.

Celem było  ukazanie  piękna  polskiej wiosny, która będzie tłem dla czytanej książki lub książek.

Zwyciężcami konkursu zostało troje uczniów.

1.Ch. A. z klasy IV

2.Ch. P. z klasy V

3.D. H.z klasy V

Uczestnikom gratulujemy.

Anna Kowaluk

• MOJA PRZYSZŁOŚĆ W EUROPIE RYSUJE SIĘ W JASNYCH BARWACH

• „Moja przyszłość w Europie rysuje się w jasnych barwach”
            - podsumowanie konkursu plastycznego "Mój Region, Moja Europa"

Uczniowie z naszej szkoły wraz z 17 szkołami z 9 krajów europejskich  brali udział w konkursie plastycznym pod hasłem „My Region, my Europe” zorganizowanym przez grupę European Alliance funkcjonującą przy Europejskim Komitecie Regionów, którego członkiem jest wójt Gminy Terespol pan Krzysztof Iwaniuk. Była to trzynasta edycja konkursu „Primary School Art Competition”, skierowanego do dzieci w wieku od 6 do 12 lat   z państw członkowskich Unii Europejskiej i  przebiegła ona w dość trudnych okolicznościach ze względu na pandemię koronawirusa.

Uczestnicy przedsięwzięcia zostali zachęceni do udziału w kreatywnym zadaniu polegającym na przedstawieniu wizji przyszłości swojego regionu w Zjednoczonej Europie. Efektem końcowym miała być praca plastyczna oraz jej opis w języku angielskim.

1 czerwca br. w Urzędzie Gminy Terespol odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Mój Region, Moja Europa”, zorganizowanego przez grupę EA w Europejskim Komitecie Regionów.

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice i wszystkie odniosły sukces.

Lena Burdzicka z klasy II b zajęła III miejsce, natomiast Aleksandra Matczuk z klasy VI i  Julia Gawryluk z klasy VII a  otrzymały wyróżnienia.

Uczestnicy zostali obdarowani  materiałami plastycznymi ufundowanymi przez UE oraz upominkami od Wójta Gminy Terespol.

Prace laureatów zostały wydane jako pocztówki Komitetu Regionów UE. Dodatkowo zorganizowana została wystawa najlepszych prac, w tym trzech z gminy Terespol, na plenarnym posiedzeniu Komitetu Regionów.

Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.