• „Mapa Skarbów”

• Dzieci z przedszkola oraz  klas I obejrzały przedstawienie profilaktyczne „Mapa Skarbów” przygotowane przez aktorów Teatru Profilaktycznego „Kurtyna” z Krakowa.

Dla niektórych było to pierwsze spotkanie ze sztuką, jaką jest teatr.

Spektakl bardzo podobał się młodym widzom, z bohaterami przeżywali ich problemy i zabawne sytuacje.

• DĘBY KATYŃSKIE

• W ramach Programu  edukacyjnego  „Katyń... ocalić od zapomnienia" w dniu 13 kwietnia 2022 roku z okazji 82.  rocznicy Zbrodni Katyńskiej uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kobylanach  upamętnili osobę z Ukraińskiej Listy Katyńskiej- jest to:

Michalczuk Franciszek -s. Jana, ur. 1893 Posterunkowy Policji Polskiej w Smordwie

Celem programu jest upamiętnienie niemal 22 tysięcy osób skrytobójczo zamordowanych i spoczywających w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Bykowni poprzez sadzenie Dębów Pamięci - JEDEN DĄB, JEDNO NAZWISKO Z LISTY KATYŃSKIEJ.

Sadzonkę dębu  dostarczono z Nadleśnictwa Chotyłów,  a dostarczył ją na tę okoliczność Zastępca Nadleśniczego  Pan Mariusz Kiczyński, który wraz z Panią Bożeną Konieczka Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Kobylanach  posadzili Pamiątkowy Dąb.