• Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019

• ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbyło się 3 września. Tym razem mszę świętą w intencji dzieci, rodziców i pracowników szkoły odprawił nowy proboszcz parafii ksiądz Zbigniew Rozmysł, który w swoim kazaniu zwrócił uwagę na rolę nauki w życiu każdego człowieka.

Potem wszyscy udali się do szkoły, gdzie o godzinie 1100 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie nowego roku połączone z otwarciem nowego budynku przedszkola. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu  Hymnu Państwowego  Pani Dyrektor Bożena Konieczka powitała serdecznie wielu przybyłych gości, a wśród nich :Sławomira Sosnowskiego – Marszałka Województwa Lubelskiego, Przemysła Litwiniuka – przewodniczącego Sejmiku Wojewódzkiego Województwa Lubelskiego, Krzysztofa Iwaniuka – Wójta Gminy Terespol, Wandę Żukowską – starszego wizytatora KO w Lublinie Delegatura w Białej Podlaskiej,Ks. Zbigniewa Rozmysła – proboszcza Parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Kobylanach, Ks. Michała Ciuchaja – proboszcza prawosławnej Parafii Opieki Matki Bożej w Kobylanach, Mieczysława Romaniuka – Przewodniczącego Rady Gminy Terespol, Halinę Ostapczuk – wiceprzewodniczącą  Rady Gminy Terespol, Jana Krzyżanowskiego – przewodniczącego komisji Rewizyjnej Rady Gminy Terespol, Bogdana  Daniluka – sekretarza gminy Terespol, Edytę Maruda – skarbnika Gminy Terespol, Marzenę Andrzejuk – głównego specjalistę do spraw Oświaty, Elżbieta Napiórkowska – kierownika Referatu Infrastruktury
            i Środowiska , Andrzeja Dymela – inspektora, Mariana Semeniuka – prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Produkcyjno – Usługowego Granit, Jarosława Płandę – kierownik budowy, Andrzeja Moździerza – przewodniczącego Rady Rodziców, Panie z Rady Rodziców -Monikę Nowicką, Barbarę Jankowską, Martę Tereszko, Ewę Ignaciuk.

Bardzo serdecznie i gorąco powitała uczniów, przedszkolaków, ich rodziców. Wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły-szczególnie tych, którzy rozpoczynają pracę w naszej szkole, Panie :Patrycję Moroz , Annę Oniszczuk, Annę Burdzicką.

Następnie Pani Dyrektor przedstawiła zakres prac, jakie zostały wykonane podczas wakacji, aby uczniom w szkole było dobrze. Szczególną uwagę zwróciła na nowy budynek przedszkola i jego wyposażenie, gdzie dołożono wszelkich starań, aby był kolorowy, bezpieczny i przyjazny.

Wręczyła akt nadania stopnia awansu zawodowego na nauczyciela dyplomowanego pani Justynie Szydło.

Dokonała krótkiej charakterystyki placówki, przedstawiła nauczycieli i wychowawców, propozycje zajęć pozalekcyjnych, główne kierunki polityki oświatowej.

Kolejnym etapem było podziękowanie wszystkim, dzięki którym doszło do wybudowania nowego budynku przedszkola, szczególnie Panu  Marszałkowi Sławomirowi Sosnowskiemu, Panu Wójtowi Krzysztofowi Iwaniukowi oraz innym ,  wszyscy z rąk dzieci otrzymali wiązanki kwiatów.

Następnie głos zabrali goście, którzy życzyli nauczycielom i uczniom dobrego roku szkolnego, a Pan Przemysław Litwiniuk – przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego Województwa Lubelskiego pięknie zwrócił się do dzieci i młodzieży nazywając ich „młodymi orłami”, aby zawsze dążyli do realizacji swoich marzeń i mierzyli wysoko.

Po wystąpieniach Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do nowego budynku przedszkola, gdzie uroczyście przecięto wstęgę, a Księża Michał Ciuchaj i Zbigniew Rozmysł odmówili modlitwy i poświęcili pomieszczenia.

Uczniowie udali się jeszcze na spotkania z wychowawcami.

Nowy rok szkolny 2018/19 rozpoczęło 285 uczniów, z tego 74 w oddziałach przedszkolnych i 37 nauczycieli.