• MOJA PRZYSZŁOŚĆ W EUROPIE RYSUJE SIĘ W JASNYCH BARWACH

• „Moja przyszłość w Europie rysuje się w jasnych barwach”
            - podsumowanie konkursu plastycznego "Mój Region, Moja Europa"

Uczniowie z naszej szkoły wraz z 17 szkołami z 9 krajów europejskich  brali udział w konkursie plastycznym pod hasłem „My Region, my Europe” zorganizowanym przez grupę European Alliance funkcjonującą przy Europejskim Komitecie Regionów, którego członkiem jest wójt Gminy Terespol pan Krzysztof Iwaniuk. Była to trzynasta edycja konkursu „Primary School Art Competition”, skierowanego do dzieci w wieku od 6 do 12 lat   z państw członkowskich Unii Europejskiej i  przebiegła ona w dość trudnych okolicznościach ze względu na pandemię koronawirusa.

Uczestnicy przedsięwzięcia zostali zachęceni do udziału w kreatywnym zadaniu polegającym na przedstawieniu wizji przyszłości swojego regionu w Zjednoczonej Europie. Efektem końcowym miała być praca plastyczna oraz jej opis w języku angielskim.

1 czerwca br. w Urzędzie Gminy Terespol odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Mój Region, Moja Europa”, zorganizowanego przez grupę EA w Europejskim Komitecie Regionów.

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice i wszystkie odniosły sukces.

Lena Burdzicka z klasy II b zajęła III miejsce, natomiast Aleksandra Matczuk z klasy VI i  Julia Gawryluk z klasy VII a  otrzymały wyróżnienia.

Uczestnicy zostali obdarowani  materiałami plastycznymi ufundowanymi przez UE oraz upominkami od Wójta Gminy Terespol.

Prace laureatów zostały wydane jako pocztówki Komitetu Regionów UE. Dodatkowo zorganizowana została wystawa najlepszych prac, w tym trzech z gminy Terespol, na plenarnym posiedzeniu Komitetu Regionów.

Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

• GOŚCIE W NASZEJ SZKOLE

• Myszka Minnie przybyła do naszej szkoły ze swoim kolegą, aby wszystkim dzieciom złożyć życzenia z okazji Dnia Dziecka i przekazać od władz Gminy słodki upominek. Bardzo dziękujęmy.

• EGZAMINY ÓSMOKLASISTÓW

•   Uczniowie z klasy ósmej przez trzy zmagali się z pytaniami egzaminacyjnymi. Pierwszego dnia  25 maja pisali egzamin z języka polskiego, drugiego dnia 26 maja  – egzamin z matematyki, a trzeciego dnia  27 maja – egzamin z języka obcego nowożytnego. W naszej szkole część uczniów wybrała język angielski lub język rosyjski.

Wrażenia po egzaminie były pozytywne, czekamy teraz na wyniki i trzymamy kciuki, aby wyniki były jak najwyższe.

• Podsumowanie I semestru roku szkolnego 2020/2021.

• Wszyscy czekają za zakończenie pandemii i powrót dzieci do szkoły. Niestety w chwili obecnej jest to jeszcze niemożliwe. Uczniowie klas IV-VIII od dnia 26 października 2020 roku przeszły na nauczanie zdalne i nie wiadomo, kiedy wrócą do nauczania stacjonarnego. Klasy I - III  przeszły na nauczanie zdalne od 29 listopada 2020 roku i wróciły do nauczania stacjonarnego 18 stycznia 2021 roku. Szkoła pracuje w reżimie sanitarnym, jest zakaz zgromadzeń, dlatego nie było apelu podsumowującego osiągnięcia uczniów w tym semestrze. Takiego podsumowania dokonali wychowawcy na forum klasy i przekazali informację na zebraniach z rodzicami.

W półroczu roku szkolnego 2020/2021 do Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kobylanach uczęszczało 175 uczniów oraz 83 dzieci do oddziałów przedszkolnych. Razem 258 dzieci.

Wychowawcy w swoich zespołach wyróżnili następujących przedszkolaków i uczniów za bardzo dobre wyniki w nauce i zachowanie.

W grupie 3-latków Pani Renata wyróżniła 3 przedszkolaków.

W grupie 4-latków Pani Anna wyróżniła 3 przedszkolaków.

W grupie 5-latków Pani Agnieszka wyróżniła 5 przedszkolaków.

W grupie 6 -latków Pani Anna wyróżniła4  przedszkolaków

W klasie I– wychowawczyni Pani Wiesława wyróżniła 4 uczniów.

W klasie II– wychowawczyni Pani Stanisława wyróżniła 5 uczniów.

W klasie II b – wychowawczyni Pani Ewa wyróżniła 6 uczniów.

W klasie III – wychowawczyni Pani Jolanta wyróżniła 1 ucznia.

W klasie  IV – wychowawczyni Pani Bożena  wyróżniła 8 uczniów.

W klasie V – wychowawczyni Pani Elżbieta wyróżniła 3uczniów.

W klasie  VI – wychowawczyni Pani Agnieszka wyróżniła 3uczniów.

W klasie VII b – wychowawczyni Pani Elżbieta wyróżniła 2 uczniów.

Najwyższą średnią w szkole uzyskała uczennica klasy IV i wynosiła ona 5,08

Najwytrwalsi uczniowie, którzy nie opuścili ani jednego dnia nauki ze 100% frekwencją, w całej szkole było 10 takich  uczniów.

Wszystkim uczniom  i  przedszkolakom  gratulujemy i życzymy jeszcze większego zapału do zdobywania wiedzy.

• Nasi uczniowie kolejny raz grali w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

• Drużyna harcerska prowadzona przez Pana Rafała Barszczewskiego kolejny raz grała z Jurkiem Owsiakiem w jego „Orkiestrze”. To już 29 finał, w tym roku pod hasłem „Finał z głową”, zbiórka dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy na zakup takich sprzętów jak m.in.:

• zestawy endoskopów laryngologicznych
            • endoskopy giętkie
            • zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych
            • egzoskopy
            • lasery diodowe
            • nawigacje optyczne otolaryngologiczne
            • koblatory do operacji migdałków
            • aparaty USG i RTG
            • kardiomonitory
            • lampy czołowe
            • lampy operacyjne
            • polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego

Pomimo pandemii i  mroźnego dnia wolontariuszki dzielnie zbierały potrzebne fundusze. Miejscem kwesty w niedzielne przedpołudnie  były Kobylany i Małaszewicze. Ludzie chętnie wrzucali datki do puszek wolontariuszy.Bardzo dziękujemy za każde miłe słowo, gest, każdą złotówkę wrzuconą do skarbonki.