• MIŁY GEST

• W dniu 24 września Grono Pedagogiczne z Kobylan spotkała miła niespodzianka. Mama jednej z uczennic, która skończyła edukacje w naszej szkole w ramach podziękowania przyniosła wspaniały tort.

Bardzo dziękujemy za tak miły gest.

• ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

• Wszyscy  z utęsknieniem czekali na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021.

Przewidywania były różne, a wszystko zależało od rozwoju epidemii. Długo nie wiedzieliśmy, jak będą funkcjonować szkoły w nowej rzeczywistości. Pan Minister wydał w końcu decyzje po rekomendacji PIS, że szkoły będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego. No i zaczęło się ustawianie ławek, usuwanie zbędnych rzeczy, dezynfekcja sal i innych pomieszczeń szkoły. W końcu szkoła była gotowa na przyjęcie uczniów. Jeszcze wcześniej Pani dyrektor opracowała procedury sanitarne i plan lekcji tak, aby uczniowie z poszczególnych klas nie mieli kontaktu ze sobą.

01 września o godzinie 8 00  ksiądz proboszcz Zbigniew Rozmysł odprawił uroczystą mszę świętą z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, a potem były uroczystości w szkole.

Znowu wszystko wyglądało inaczej niż zwykle. Nie było spotkania wszystkich uczniów , rodzice nawet pierwszaków nie mogli wejść do budynku szkoły.

Nie było, jak to zwykle bywa, spotkania wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców na sali gimnastycznej  z Panią Dyrektor. Były natomiast spotkania uczniów z wychowawcami w klasach lekcyjnych. Po przekazaniu przez wychowawców najważniejszych informacji dotyczących funkcjonowania szkoły w dobie pandemii, sposobie zachowania na korytarzach i w klasach, uczniowie rozeszli się do domów.

• „Bóg nie mógł być wszędzie,

więc stworzył Dziadków”

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. To jedna z uroczystości, która stała się tradycją naszej szkoły, a organizowana jest przez uczniów, rodziców i wychowawczynie klas I –III i oddziałów przedszkolnych.

Dnia 31 stycznia na zaproszenie wnucząt  Bacie i Dziadkowie licznie zjawili się w progach naszej szkoły. Byli serdecznie witani przez wychowawców i dyrekcję szkoły. Klasy na tę okazję zostały ślicznie przystrojone. Dzieci z udziałem mam przygotowały dla nich również poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz owoców. Babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje wnuczęta  w różnych programach artystycznych, śpiewających piosenki, recytujących wiersze, czy tańczących . Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie i złożyli gorące życzenia.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez inscenizację, wiersze, piosenki oraz wspólną zabawę i konkursy mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoją wdzięczność za ogromną miłość i serce.

Na twarzach Dziadków i Babć można dostrzec było dumę i radość, a także wzruszenie.

• BOŻE NARODZENIE

• Jak w ubiegłych latach, tak również i w tym roku nie zabrakło w naszej szkole atrakcji związanymi ze świętami Bożego Narodzenia.  Cała szkoła wewnątrz i na zewnątrz przystrojona została w kolorowe światełka i różne ozdoby choinkowe.

W dniu 19 grudnia nauczyciele, rodzice i uczniowie klas przedszkolnych i I-III  przygotowały świąteczny kiermasz, na którym były tłumy kupujących.

Pani Ewa Zając ze swoim teatrem „Magia słów” przedstawiła spektakl  „Wigilii czar” wprowadzający nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia, mówiący o najważniejszych obrzędach i zwyczajach  świątecznych. Całości dopełniły kolędy przygotowane i zaśpiewane  przez chór szkolny , któremu towarzyszył zespół instrumentalny. Nad  przygotowaniem muzycznym czuwał Pan Andrzej Maziejuk.