• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Wszystko, co dobre, szybko mija. Tak też upłynęły nam tegoroczne wakacje. Dokładnie 1.09.2016 r. o godzinie 9.00 przy wtórze werbli wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano hymn państwowy i rozpoczął się nowy rok szkolny.

Uroczystość w szkole poprzedziła Msza Święta o godzinie 8.00 , którą odprawił ksiądz Artur w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców, życząc, aby nadchodzący rok szkolny był dla wszystkich dobrym rokiem, a to zależy od współpracy rodziców, dzieci i nauczycieli.

Po odśpiewaniu hymnu Pani Dyrektor Bożena Konieczka serdecznie powitała wszystkich przybyłych na inaugurację nowego roku, szczególnie gospodarza naszej gminy Pana Wójta Krzysztofa Iwaniuka, uczniów, rodziców i nauczycieli, pracowników szkoły i przedszkolaków, dla których to pierwsza wizyta w szkole. Wspomniała o 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Po słowach powitania Panie z naszej szkoły: Pani Jolanta Zadrożna, Stanisława Malczuk i Pani Anna Ignaciuk z rak Pani Dyrektor Bożeny Konieczka i Pana Wójta Krzysztofa Iwaniuka odebrały dyplomy i gratulacje z okazji 30-lecia i 40-lecia pracy.

Następnie słowa do wszystkich skierował Wójt Pan Krzysztof Iwaniuk, który życzył wszystkim uczniom radości, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci.

Po tym wystąpieniu Pani Dyrektor przedstawiła jakie prace zostały wykonane na terenie szkoły i  nowości, które czekają uczniów w nowym roku szkolnym. Wspomniała o braku sprawdzianu po klasie VI i likwidacji gimnazjum. Następnie przedstawiła wychowawców klas i po wyprowadzeniu sztandaru uczniowie udali się na spotkanie w klasach z wychowawcami, gdzie otrzymali plan lekcji i darmowe podręczniki.

W tym roku szkolnym w dwóch grupach przedszkolnych naukę rozpoczęło 50 przedszkolaków. W klasach I-III szkoły podstawowej uczy się  59 uczniów, w klasach IV-VI 75 uczniów, natomiast w gimnazjum 122 gimnazjalistów.