• Nowy rok szkolny 2023/2024 rozpoczęliśmy 4 września 2023 r. O godzinie 8.00 w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Kobylanach została odprawiona Msza Święta w intencji dzieci, rodziców i nauczycieli. Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.00 rozpoczęły się oficjalne uroczystości, na które przybył Wójt Gminy Terespol Pan Krzysztof Iwaniuk. Wizyta Jego była związana z bardzo ważnym wydarzeniem w historii szkoły. Z dniem 0
          • „NAJWIĘKSZĄ WARTOŚCIĄ JEST ŻYCIE”

Już kolejny raz gościliśmy w szkole znanego muzyka Łukasza „Bacę" Backiela z autorskim programem skierowanym do młodzieży „ Największą wartością jest życie”. Koncert odbył się na sali gimnastycznej w dniu 20 listopada.

Poruszył różne tematy dotyczące przemocy i uzależnień dotykające dzisiejszą młodzież. Poprzez przedstawienie konkretnych przykładów z życia, z którymi często spotyka się na co dzień, starał się uzmysłowić jak proste i błahe przyczyny mogą prowadzić do fatalnych, druzgocących skutków. Zagrożenia związane z narkotykami, dopalaczami, alkoholem, przemocą czy choćby Internetem są jego zdaniem tematami obok których nie możemy przejść obojętnie. Wielokrotnie podkreślał, że sam nie jest uzależniony, a uniknąć tego pomogły mu pasje, które starał się rozwijać.

• DZIEŃ NAUCZYCIELA

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, choć powszechnie uważa się, że to Dzień Nauczyciela. W dniu 12.10. z tej okazji odbył się uroczysty apel, przygotowany przez uczniów pod kierownictwem Pani Barbary Rydz. O wystrój sali i dekorację zadbała Pani Anna Panasiuk z dziewczętami z sekcji dekoracyjnej. Wszyscy uczniowie i nauczyciele zostali zaproszeni na salę gimnastyczną, nauczyciele zajęli honorowe miejsca.

• SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Jak ważne jest bezpieczeństwo, szczególnie tych najmłodszych wie chyba każdy dorosły człowiek i właśnie w dniu 20 listopada gościliśmy w naszej szkole dwóch policjantów z komisariatu w Terespolu, pana komendanta podinspektora Roberta Cybulskiego i dzielnicowego aspiranta Janusza Drygulskiego. Odbyli oni kilka spotkań skierowanych do różnych grup wiekowych. Z najmłodszymi rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze. Jak należy przechodzić przez ulicę. Podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Zwrócili też uwagę na bezpieczeństwo dzieci w szkole i w domu, podczas zabaw. Wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Omówili też bezpieczne zachowanie się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożnośc

• POKAZY DANCE FUN

Kolejny już rok do naszej szkoły zawitała dziecięca szkółka tańca i zabawy, stworzona przez absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej Dance&Fun. Panie zaprezentowały dzieciom zestaw ćwiczeń i zabaw, zapraszając je do wspólnych pokazów. U uczniów, którzy chodzili już wcześniej, pojawiła się radość ze spotkania i chętnie włączyły się do zabawy.

• NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018

Choć 1 września 2017 r. wypadało w piątek, to Pani Minister Edukacji Narodowej podjęła decyzję o rozpoczęciu roku szkolnego w poniedziałek. Nikt jednak nie miał pretensji o wydłużenie wakacji.

Właśnie 4 września o godzinie 800 ksiądz Zbigniew odprawił Mszę Świętą o błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły w nowym roku szkolnym.

Wtorek 21.05.2024